CSP BZS –цементно-стружкова плита
Цементно-стружкові плити (ЦСП) - це універсальні монолітні плити товщиною від 8 до 40 мм з гладкою, твердою поверхнею застосовувані в технології «сухого монтажу».
ЦСП відносяться до нового універсального покоління будівельних матеріалів. Завдяки своїм високим технічним і якісним складовим плити мають широке коло застосування і здатні полегшити вирішення цілого ряду завдань, що виникають при будь-якому будівництві.
Плити виготовляються шляхом пресування відформованої технологічної суміші, що складається з стружки деревини хвойних порід, портландцементу, мінеральних речовин і води.
Переваги:
- екологічна і гігієнічна безпека - не містять в своєму складі формальдегідні смоли, фенол, азбест та інші, отруйні, шкідливі і небезпечні речовини;
- стійкість до гниття, не вражається грибком і цвіллю, протистоять дії термітів, комах і гризунів;
- стійкість до впливу бензину, масел, сечовини, розчинів кислот і лугів, розчинів дезінфікуючих засобів;
- довговічність (гарантійний термін експлуатації в будівельних конструкціях не менше 50 років);
- висока міцність і зносостійкість;
- хороші звукоізоляційні і теплотехнічні властивості;
- оброблюваність, схожа з деревиною при більш високій міцності;
- вогнестійкість і пожежобезпечність: група горючості: Г1 (слабогорючий), група займистості: В1 (важкозаймисті), група розповсюдження полум'я: РП1 (не поширюють), група димоутворювальної здатності: Д1 (малодымообразующая), група токсичності продуктів горіння: Т1 (малонебезпечні);
- стійкість до атмосферних впливів: розбухання ЦСП по товщині за 24 години не більше 2%, водопоглинання за 24 години не більше 16%;
- придатність для застосування як усередині, так і зовні житлових і господарських приміщень;
- різноманіття поверхневої обробки: фарбування, штукатурка, обклеювання шпалерами, облицювання керамічними плитками, обшивка деревом, пластиком і т. д.;
- придатність для використання у всіх кліматичних районах.
Області застосування ЦСП
Застосування ЦСП у будівництві забезпечує надійну внутрішню тепловий захист. Цей будівельний матеріал чудово підійде для обшивки стін в малоповерхових будинках, спорудах спеціального призначення та приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Поверхня цементно-стружкових плит не потребує значної обробки або обробки. Будови, в обробці яких присутні ЦСП, витримують досить серйозні експлуатаційні умови. Фізичні властивості матеріалу і його незрівнянні технічні характеристики забезпечують довговічність, цілісність та захист внутрішнього приміщення. Відносно низька вартість будматеріалу анітрохи не впливає на його споживчі якості. За допомогою цементно-стружкових плит можна легко і швидко вирівняти стіни або підставу підлоги, вони гарні і для чорнової обробки будівлі. ЦСП здатні зробити будь-який будинок теплим, комфортним і значно збільшити термін його експлуатації.
З використанням ЦСП виконуються:
- будівництво каркасних будинків;
- будівництво будинків і будівель з використанням незнімної опалубки;
- зовнішня обробка будинків і будівель;
- внутрішня обробка сухих і вологих приміщень;
- ремонтні, реставраційні та відновлювальні роботи.
Застосування ЦСП за видами будівельних робіт:
Зовнішні будівельні роботи і зовнішня обробка:
- будівництво швидкомонтованих каркасних конструкцій;
- облицювання фасадів житлових і адміністративних будівель, заправних станцій, торгових павільйонів, мобільних житлових контейнерів, складів та ангарів;
- утеплення будівель і споруд промислового та сільськогосподарського призначення;
- монтаж додаткових поверхів до існуючих будівель;
- виготовлення незнімної і багаторазової опалубки для монолітного будівництва;
- виготовлення конструкцій збірних житлових будинків, адміністративних будівель і т. д.;
- збірні стяжки підлогових та покрівельних конструкцій;
- виробництво сендвіч-панелей з використанням додаткового утеплювача;
- зведення мобільних будівель;
- зведення парканів, огорож, шумозахисних панелей;
- будівництво гаражів, сараїв та інших нежитлових споруд;
- елементи конструкцій зовнішніх рекламних стендів;
- елементи ландшафтного дизайну, клумби, мощення доріжок і оточення відкритих басейнів.
Внутрішня обробка:
- внутрішнє облицювання будинків з дерев'яним або металевим каркасом;
- незнімна опалубка для монолітних залізобетонних внутрішніх стін, перегородок, перекриттів, ліфтових шахт, елементів каркасів;
- вукоизоляционные і вогнестійкі перегородки і підлоги;
- підвісні стелі;
- влаштування внутрішньоквартирних сходів;
- облицювання колон і балок;
- облицювання шахт і трубопроводів;
- облицювання вологих приміщень;
- вентиляційні короби;
- підвіконні дошки.
Утеплення будинків
Система утеплення будинків є багатошаровою конструкцією, яка включає утеплювач з мінераловатної плити, несучий каркас і закріплені до нього облицювальні цементно-стружкові плити.
Суть методу полягає у створенні решетування з дерев'яних брусків 50х80 (50х50) мм, або каркаса з оцинкованого або алюмінієвого профілю з кроком 600 мм Для облицювання використовуються ЦСП товщиною 8, 10, 12, 16 мм Між стіною і ЦСП укладаються теплоізоляційні матеріали.
Зазори в стиках цементно-стружкових плит залишають в межах 6-8 мм. Стики повинні бути герметизовані ущільнювальними прокладками або еластичними мастиками. Поверх стиків кріпляться нащільники, які можуть бути виконані з деревини, металів або пластику.
Обшивка каркасних конструкцій
Плити товщиною 10, 12 і 16 мм застосовуються в якості зовнішньої і внутрішньої обшивки стін (по каркасу-обрешітці), облицювання колон і ригелів громадських, промислових і сільськогосподарських будівель.
Обшивки кріпляться до каркаса-обрешітці, змонтованої з дерев'яних брусків або металевих профілів, спеціальними анкерними цвяхами або саморізами в попередньо просвердлені отвори або універсальними саморізами ESSVE CUTTERS, без попереднього закручування.
Універсальний саморіз для дерева ESSVE CUTTERS з потайною голівкою, оцинкований, це:
- унікальна патентована геометрія (2 різьблених паза, що забезпечують відвід стружки із зони контакту вістря саморіза з деревиною);
- фрезерна головка з шістьма зенкирующими ребрами, що гарантує врізання впотай без тріщин та заломів деревини;
- шар воску, нанесений поверх гальванічного покриття;
- наконечник зі шліцом під биту типу «torx» забезпечує легкість і швидкість загвинчування.
Вологостійкі перегородки
ЦСП товщиною 10, 12 і 16 мм застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це обумовлено відповідними фізико-механічними властивостями матеріалу. ЦСП можна використовувати в перегородках санітарних вузлів будівель різного призначення.
Для цього плити необхідно з усіх боків грунтувати і покривати фарбувальними складами, придатними для приміщень з вологим режимом експлуатації. Щоб уникнути нерівномірного водонасичення кромки плит покриваються водовідштовхувальними складами на основі кремнійорганічних емалей, перхлорвінілових смол.
Внутрішня обробка стін
ЦСП, володіючи певними вогнезахисними властивостями, є екологічно чистим і вологостійким матеріалом.
Тому ЦСП успішно застосовується для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень житлових і громадських будівель з сухим і нормальним режимом експлуатації.
У поєднанні з мінеральною ватою ЦСП можна використовувати як ефективний засіб захисту від шуму.
Підлоги
Підлоги з ЦСП влаштовуються по лагах (мінімальний переріз 50х80 мм). Для визначення відстані між лагами рекомендується використовувати дані таблиці.
Товщина ЦСП, мм | Крок, мм |
12 | 300 |
16 | 400 |
24 | 500 |
36 | 600 |
Простір між підставою і обшивкою, в залежності від вимог пожежної безпеки і звукоізоляції, заповнюється мінераловатними плитами або ж залишається вільним.
Цементно-стружкові плити товщиною 16, 20, 24 і 36 мм можуть виступати в якості таких елементів підлоги: підстави під різні покриття, підстилаючого шару, вирівнюючого шару, чистового статі з лицьовим покриттям.
ЦСП 24 і 36 мм можна використовувати при влаштуванні дерев'яних підлог по насыпному основи в складських і підсобних приміщеннях. При цьому виключаються мокрі процеси, що дозволяє вести роботи при негативних температурах. Крім того, плити можуть замінити цементну стяжку.
Перевагами такого рішення є: скорочення трудомісткості робіт; можливість вести ремонтні роботи, не зупиняючи виробництво.
Знімна і нез'ємної опалубки
Плити завтовшки 12, 16, 20 і 24 мм можна використовувати як знімної або незнімної опалубки для улаштування фундаментів і стін будинків (промислове будівництво по технології VST).
Простота конструкції опалубки дозволить знизити трудовитрати і добитися значного зниження собівартості при виконанні робіт.
Підвіконна дошка
Підвіконня з ЦСП ідеально підходять для будь-якого сучасного інтер'єру. За своїми характеристиками підвіконня з ЦСП міцніше і довговічніше аналога з дерева.
Підвіконні дошки товщиною 24 і 36 мм володіють наступними перевагами:
- стабільність геометричних розмірів;
- рівна міцна поверхня;
- відсутність стиків і швів;
- невисока вартість.
Перед установкою підвіконна дошка повинна бути попередньо отгрунтована з усіх боків.
За бажанням замовника в заводських умовах можуть бути виготовлені грунтовані та пофарбовані підвіконні дошки.
Зовнішня обробка
ЦСП можна використовувати:
- облицюванні фасадів будь-яких будівель;
- збірних стяжках підлогових та покрівельних конструкцій (в тому числі плоскої покрівлі);
- монтажі додаткових поверхів до існуючих будівель;
- елементах конструкцій зовнішніх рекламних стендів;
- шумозахисних панелях і т. д.
Цементно-стружкові плити (ЦСП) - це універсальні монолітні плити товщиною від 8 до 40 мм з гладкою, твердою поверхнею застосовувані в технології «сухого монтажу».
ЦСП відносяться до нового універсального покоління будівельних матеріалів. Завдяки своїм високим технічним і якісним складовим плити мають широке коло застосування і здатні полегшити вирішення цілого ряду завдань, що виникають при будь-якому будівництві.
Плити виготовляються шляхом пресування відформованої технологічної суміші, що складається з стружки деревини хвойних порід, портландцементу, мінеральних речовин і води.
Переваги:
- екологічна і гігієнічна безпека - не містять в своєму складі формальдегідні смоли, фенол, азбест та інші, отруйні, шкідливі і небезпечні речовини;
- стійкість до гниття, не вражається грибком і цвіллю, протистоять дії термітів, комах і гризунів;
- стійкість до впливу бензину, масел, сечовини, розчинів кислот і лугів, розчинів дезінфікуючих засобів;
- довговічність (гарантійний термін експлуатації в будівельних конструкціях не менше 50 років);
- висока міцність і зносостійкість;
- хороші звукоізоляційні і теплотехнічні властивості;
- оброблюваність, схожа з деревиною при більш високій міцності;
- вогнестійкість і пожежобезпечність: група горючості: Г1 (слабогорючий), група займистості: В1 (важкозаймисті), група розповсюдження полум'я: РП1 (не поширюють), група димоутворювальної здатності: Д1 (малодымообразующая), група токсичності продуктів горіння: Т1 (малонебезпечні);
- стійкість до атмосферних впливів: розбухання ЦСП по товщині за 24 години не більше 2%, водопоглинання за 24 години не більше 16%;
- придатність для застосування як усередині, так і зовні житлових і господарських приміщень;
- різноманіття поверхневої обробки: фарбування, штукатурка, обклеювання шпалерами, облицювання керамічними плитками, обшивка деревом, пластиком і т. д.;
- придатність для використання у всіх кліматичних районах.
Області застосування ЦСП
Застосування ЦСП у будівництві забезпечує надійну внутрішню тепловий захист. Цей будівельний матеріал чудово підійде для обшивки стін в малоповерхових будинках, спорудах спеціального призначення та приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Поверхня цементно-стружкових плит не потребує значної обробки або обробки. Будови, в обробці яких присутні ЦСП, витримують досить серйозні експлуатаційні умови. Фізичні властивості матеріалу і його незрівнянні технічні характеристики забезпечують довговічність, цілісність та захист внутрішнього приміщення. Відносно низька вартість будматеріалу анітрохи не впливає на його споживчі якості. За допомогою цементно-стружкових плит можна легко і швидко вирівняти стіни або підставу підлоги, вони гарні і для чорнової обробки будівлі. ЦСП здатні зробити будь-який будинок теплим, комфортним і значно збільшити термін його експлуатації.
З використанням ЦСП виконуються:
- будівництво каркасних будинків;
- будівництво будинків і будівель з використанням незнімної опалубки;
- зовнішня обробка будинків та будівель;
- внутрішня обробка сухих і вологих приміщень;
- ремонтні, реставраційні та відновлювальні роботи.
Застосування ЦСП за видами будівельних робіт:
Зовнішні будівельні роботи і зовнішня обробка:
- будівництво швидкомонтованих каркасних конструкцій;
- облицювання фасадів житлових і адміністративних будівель, заправних станцій, торгових павільйонів, мобільних житлових контейнерів, складів та ангарів;
- утеплення будівель і споруд промислового і сільськогосподарського призначення;
- монтаж додаткових поверхів до існуючих будівель;
- виготовлення незнімної і багаторазової опалубки для монолітного будівництва;
- виготовлення конструкцій збірних житлових будинків, адміністративних будівель і т. д.;
- збірні стяжки підлогових та покрівельних конструкцій;
- виробництво сендвіч-панелей з використанням додаткового утеплювача;
- зведення мобільних будівель;
- зведення парканів, огорож, шумозахисних панелей;
- будівництво гаражів, сараїв та інших нежитлових споруд;
- елементи конструкцій зовнішніх рекламних стендів;
- елементи ландшафтного дизайну, клумби, мощення доріжок і оточення відкритих басейнів.
Внутрішня обробка:
- внутрішнє облицювання будинків з дерев'яним або металевим каркасом;
- незнімна опалубка для монолітних залізобетонних внутрішніх стін, перегородок, перекриттів, ліфтових шахт, елементів каркасів;
- вукоизоляционные і вогнестійкі перегородки й підлоги;
- підвісні стелі;
- влаштування внутрішньоквартирних сходів;
- облицювання колон і балок;
- облицювання шахт і трубопроводів;
- облицювання вологих приміщень;
- вентиляційні короби;
- підвіконні дошки.
Утеплення будівель
Система утеплення будинків є багатошаровою конструкцією, яка включає утеплювач з мінераловатної плити, несучий каркас і закріплені до нього облицювальні цементно-стружкові плити.
Суть методу полягає у створенні решетування з дерев'яних брусків 50х80 (50х50) мм, або каркаса з оцинкованого або алюмінієвого профілю з кроком 600 мм Для облицювання використовуються ЦСП товщиною 8, 10, 12, 16 мм Між стіною і ЦСП укладаються теплоізоляційні матеріали.
Зазори в стиках цементно-стружкових плит залишають в межах 6-8 мм. Стики повинні бути герметизовані ущільнювальними прокладками або еластичними мастиками. Поверх стиків кріпляться нащільники, які можуть бути виконані з деревини, металів або пластику.
Обшивка каркасних конструкцій
Плити товщиною 10, 12 і 16 мм застосовуються в якості зовнішньої і внутрішньої обшивки стін (по каркасу-обрешітці), облицювання колон і ригелів громадських, промислових і сільськогосподарських будівель.
Обшивки кріпляться до каркаса-обрешітці, змонтованої з дерев'яних брусків або металевих профілів, спеціальними анкерними цвяхами або саморізами в попередньо просвердлені отвори або універсальними саморізами ESSVE CUTTERS, без попереднього закручування.
Універсальний саморіз для дерева ESSVE CUTTERS з потайною голівкою, оцинкований, це:
- унікальна патентована геометрія (2 різьблених паза, що забезпечують відвід стружки із зони контакту вістря саморіза з деревиною);
- фрезерна головка з шістьма зенкирующими ребрами, що гарантує врізання впотай без тріщин та заломів деревини;
- шар воску, нанесений поверх гальванічного покриття;
- наконечник зі шліцом під биту типу «torx» забезпечує легкість і швидкість загвинчування.
Вологостійкі перегородки
ЦСП товщиною 10, 12 і 16 мм застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це обумовлено відповідними фізико-механічними властивостями матеріалу. ЦСП можна використовувати в перегородках санітарних вузлів будівель різного призначення.
Для цього плити необхідно з усіх боків грунтувати і покривати фарбувальними складами, придатними для приміщень з вологим режимом експлуатації. Щоб уникнути нерівномірного водонасичення кромки плит покриваються водовідштовхувальними складами на основі кремнійорганічних емалей, перхлорвінілових смол.
Внутрішня обробка стін
ЦСП, володіючи певними вогнезахисними властивостями, є екологічно чистим і вологостійким матеріалом.
Тому ЦСП успішно застосовується для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень житлових і громадських будівель з сухим і нормальним режимом експлуатації.
В поєднанні з мінеральною ватою ЦСП можна використовувати як ефективний засіб захисту від шуму.
Підлоги
Підлоги з ЦСП влаштовуються по лагах (мінімальний переріз 50х80 мм). Для визначення відстані між лагами рекомендується використовувати дані таблиці.
Товщина ЦСП, мм | Крок, мм |
12 | 300 |
16 | 400 |
24 | 500 |
36 | 600 |
Простір між підставою і обшивкою, в залежності від вимог пожежної безпеки і звукоізоляції, заповнюється мінераловатними плитами або ж залишається вільним.
Цементно-стружечные плиты толщиной 16, 20, 24 и 36 мм могут выступать в качестве следующих элементов полов: основания под различные покрытия, подстилающего слоя, выравнивающего слоя, чистового пола с лицевым покрытием.
ЦСП 24 и 36 мм можно использовать при устройстве быстровозводимых полов по насыпному основанию в складских и подсобных помещениях. При этом исключаются мокрые процессы, что позволяет вести работы при отрицательных температурах. Кроме того, плиты могут заменить цементную стяжку.
Перевагами такого рішення є: скорочення трудомісткості робіт; можливість вести ремонтні роботи, не зупиняючи виробництво.
Знімна і нез'ємної опалубки
Плити завтовшки 12, 16, 20 і 24 мм можна використовувати як знімної або незнімної опалубки для улаштування фундаментів і стін будинків (промислове будівництво по технології VST).
Простота конструкції опалубки дозволить знизити трудовитрати і добитися значного зниження собівартості при виконанні робіт.
Підвіконна дошка
Підвіконня з ЦСП ідеально підходять для будь-якого сучасного інтер'єру. За своїми характеристиками підвіконня з ЦСП міцніше і довговічніше аналога з дерева.
Підвіконні дошки товщиною 24 і 36 мм володіють наступними перевагами:
- стабільність геометричних розмірів;
- рівна міцна поверхня;
- відсутність стиків і швів;
- невисока вартість.
Перед установкою підвіконна дошка повинна бути попередньо отгрунтована з усіх боків.
За бажанням замовника в заводських умовах можуть бути виготовлені грунтовані та пофарбовані підвіконні дошки.
Зовнішня обробка
ЦСП можна використовувати:
- облицюванні фасадів будь-яких будівель;
- збірних стяжках підлогових та покрівельних конструкцій (в тому числі плоскої покрівлі);
- монтажі додаткових поверхів до існуючих будівель;
- елементах конструкцій зовнішніх рекламних стендів;
- шумозахисних панелях і т. д.